KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14719448
nr 1471 9448
Birger Salkvist
(f. 1889), Sverige
Oljemålning, Signerad, "på ängen". Olja på duk, 37x44, yttermått inklusive ram: 56x64 cm
Kondition: skadad duk
Birger Salkvist, svensk bildkonstnär född 1889 .
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 30 maj 2022
kl 18:51:17
30/5 18:25:49
100 kr
30/5 18:46:17